..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Multimedia / Zdjęcia - NATO Tiger Meet 2018 ::..
12 III 2018
NATO Tiger Meet 2018
  • zmniejsz trzcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ trzcionkę

W 2018 roku będziemy gościć w Polsce eskadry lotnicze z sojuszniczych i partnerskich państw zrzeszone w Tiger Association. To właśnie w dniach 14-25 maja 31 Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach będzie gospodarzem szkolenia w ramach NATO Tiger Meet 2018. Na dzień dzisiejszy zadeklarowały swój udział 22 eskadry z 13 krajów. Sumaryczne zestawienie statków powietrznych przedstawia się następująco: 70 samolotów, 10 śmigłowców oraz samolot wczesnego ostrzegania i kierowania AWACS.

Szkolenie "Tiger Squadrons", tj. eskadr samolotowych i śmigłowcowych posiadających w swym godle wizerunek tygrysa funkcjonuje w tradycji lotnictwa NATO i partnerstwa dla pokoju od lat 60-tych. Wymianę doświadczeń i nawiązywanie partnerskich relacji podczas zlotu zapoczątkowały dwie eskadry z USAF i RAF, które następnie założyły Tiger Squadron Association. 6 eskadra lotnicza z 31 BLT w poznańskich Krzesinach jest pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia od 2014 roku.

Z tej okazji, dzięki uprzejmości Tiger Association, przygotowaliśmy dla naszych sympatyków i wszystkich fanów tego, co wznosi się w przestworza cykl fotografii prezentujących statki powietrzne z eskadr, które zgłosiły swój akces w tegorocznym szkoleniu. Będą one sukcesywnie ukazywać się na naszych profilach w mediach społecznościowych:

Wypatrujcie newsów opatrzonych hasztagiem #NTM18.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół prasowy DG RSZ

Uczestnicy zlotu NTM17 w locie nad Mont Saint-Michel. Fot. Katsu Tokunaga Saab105Ö z 1JTS. Fot. LTC Uli Metternich F-16 MLU z 31 Smaldeel Fot. Katsu Tokunaga F/A-18 Hornet z Fliegerstaffel 11 Fot. Katsu Tokunaga JAS-39 Gripen z 211 Taktcká Letka Fot. LTC Uli Metternich Mi-24V z 221 Letka Bitevnich Vrtulniku Fot. LTC Uli Metternich Mi171Š z 221 Letka Bitevnich Vrtulniku  Fot. Hugo de Groote EF-2000 z 142 Escuadrón Fot. LTC Uli Metternich Rafale M z Flottille 11F Fot. Katsu Tokunaga
Uczestnicy zlotu NTM17 w locie nad Mont Saint-Michel. Fot. Katsu Tokunaga

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor