..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
30 XI 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
30 listopada, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do wręczenia aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy oficerowi wyznaczonemu na nowe stanowisko służbowe w dowództwie.

„Szanowni Panowie, mimo że smuci mnie, jako dowódcę, każde odejście żołnierza z naszej struktury, to jednocześnie jestem dumny z waszych osiągnięć i wiem, że wasz wkład w funkcjonowanie Dowództwa Generalnego był niezwykle istotny i nie pozostaje niezauważony” – zwrócił się do żegnanych oficerów dowódca generalny – „W tym momencie chciałem szczególnie podziękować chorążemu Sękulskiemu, naszemu kanceliście, gdyż to właśnie ogrom pracy kancelarii, przez wielu na co dzień niedoceniany, jest prawdziwym krwiobiegiem każdej instytucji i zapewnia jej sprawne funkcjonowanie” – kontynuował.

„Panie pułkowniku, Panie komandorze, Panie chorąży – serdecznie dziękuję, i pragnę dodać, że w każdej chwili możecie być dumni z tego co zrobiliście tu w Dowództwie Generalnym, a tym samym z tego co zrobiliście dla resortu obrony narodowej. I jestem pewien, że idąc na wysunięte rubieże będziecie godnie reprezentować nasze dowództwo. Dziękuje, gratuluję i życzę sukcesów” – dodał.

Generał Mika zwrócił się jeszcze do awansowanego oficera, któremu nie tylko pogratulował uzyskania wyższego stopnia wojskowego, ale wyraził także przekonanie, że to wyznaczenie na nowe stanowisko służbowe świadczy o jego pełnym przygotowaniu do nowych, trudniejszych zadań.

W dalszej kolejności głos w imieniu ubywających żołnierzy zabrał ppłk Witold Kutera: „W imieniu własnym i odchodzących z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, chciałbym serdecznie podziękować za czas służby w dowództwie. W pierwszej kolejności dziękuję dowódcy generalnemu rodzajów sił zbrojnych, a także wszystkim kolegom i współpracownikom. Pragnę zapewnić, że zdobyte w dowództwie doświadczenia przyniesie wymierne efekty podczas realizacji zadań na kolejnych stanowiskach służbowych . Służba w dowództwie była nie tylko wielkim wyzwaniem ale również i zaszczytem. Dziękuję wszystkim za współpracę i życzę dalszych sukcesów”.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających żołnierzy, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji awansowanemu oficerowi przez zebranych na uroczystości przedstawicieli kadry DG RSZ.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
11 VII 2018
Wizyta dowódców eFP w DG ...
11 lipca dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika przyjął delegację armii amerykańskiej.
05 VII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
4 lipca dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
03 VII 2018
Przekazanie obowiązków dowódcy 3 Flotylli ...
3 lipca, w obecności Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego, odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia 3. Flotyllą Okrętów. Nowym dowódcą największego ...
03 VII 2018
Zmiana na stanowisku dowódcy
29 czerwca, na Wrocławskim Rynku, odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia 3 Wrocławską Brygadą Radiotechniczną. Od dziś płk Dariusz Krzywdziński dowodzi Wrocławską ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej