..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
30 XI 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
30 listopada, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do wręczenia aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy oficerowi wyznaczonemu na nowe stanowisko służbowe w dowództwie.

„Szanowni Panowie, mimo że smuci mnie, jako dowódcę, każde odejście żołnierza z naszej struktury, to jednocześnie jestem dumny z waszych osiągnięć i wiem, że wasz wkład w funkcjonowanie Dowództwa Generalnego był niezwykle istotny i nie pozostaje niezauważony” – zwrócił się do żegnanych oficerów dowódca generalny – „W tym momencie chciałem szczególnie podziękować chorążemu Sękulskiemu, naszemu kanceliście, gdyż to właśnie ogrom pracy kancelarii, przez wielu na co dzień niedoceniany, jest prawdziwym krwiobiegiem każdej instytucji i zapewnia jej sprawne funkcjonowanie” – kontynuował.

„Panie pułkowniku, Panie komandorze, Panie chorąży – serdecznie dziękuję, i pragnę dodać, że w każdej chwili możecie być dumni z tego co zrobiliście tu w Dowództwie Generalnym, a tym samym z tego co zrobiliście dla resortu obrony narodowej. I jestem pewien, że idąc na wysunięte rubieże będziecie godnie reprezentować nasze dowództwo. Dziękuje, gratuluję i życzę sukcesów” – dodał.

Generał Mika zwrócił się jeszcze do awansowanego oficera, któremu nie tylko pogratulował uzyskania wyższego stopnia wojskowego, ale wyraził także przekonanie, że to wyznaczenie na nowe stanowisko służbowe świadczy o jego pełnym przygotowaniu do nowych, trudniejszych zadań.

W dalszej kolejności głos w imieniu ubywających żołnierzy zabrał ppłk Witold Kutera: „W imieniu własnym i odchodzących z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, chciałbym serdecznie podziękować za czas służby w dowództwie. W pierwszej kolejności dziękuję dowódcy generalnemu rodzajów sił zbrojnych, a także wszystkim kolegom i współpracownikom. Pragnę zapewnić, że zdobyte w dowództwie doświadczenia przyniesie wymierne efekty podczas realizacji zadań na kolejnych stanowiskach służbowych . Służba w dowództwie była nie tylko wielkim wyzwaniem ale również i zaszczytem. Dziękuję wszystkim za współpracę i życzę dalszych sukcesów”.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających żołnierzy, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji awansowanemu oficerowi przez zebranych na uroczystości przedstawicieli kadry DG RSZ.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
12 I 2018
Pożegnanie z DGRSZ
12 stycznia br. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dywizji Jarosław Mika w obecności kadry kierowniczej pożegnał żołnierzy kończących służbę w ...
05 I 2018
Przekazanie obowiązków Dowódcy 20 BZ
4 stycznia dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Janusz Wiatr przekazał obowiązki swojemu zastępcy płk. Wojciechowi Dobrzyń.
13 XII 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
13 grudnia dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
16 XI 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
16 listopada, I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego ...
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor
Wigilia z Prezydentem RP