..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
18 X 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
18 października, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Uhonorowanie ppłk. Muszyńskiego przez Dowódcę Generalnego. Fot. kpt. K. Płatek

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w dowództwie.

W swoim przemówieniu generał Jarosław Mika podziękował odchodzącym żołnierzom za trud i wysiłek, jaki włożyli pełniąc służbę w Dowództwie Generalnym. Podkreślił, że ich profesjonalizm w działaniu włożony w działanie połączonego dowództwa przekładał się nie tylko na jego potrzeby, ale również na funkcjonowanie poszczególnych rodzajów sił zbrojnych oraz rodzajów wojsk. Odchodzącym w inne struktury życzył jeszcze wielu sukcesów w dalszej służbie i wyraził przekonanie, że doświadczenie zdobyte na pełnionych stanowiskach w pełni przygotowało ich do dalszej drogi służbowej. Kończącemu czynną służbę wojskową pułkownikowi Krzysztofowi Siwkowi generał Mika życzył dużo żołnierskiego szczęścia, które z pewnością przyda mu się także w środowisku cywilnym.

W dalszej części dowódca generalny odniósł się jeszcze do wyznaczonych na wyższe stanowiska służbowe oficerów, którym pogratulował w pełni zasłużonych awansów. Zwrócił się także do nowoprzybyłych, którym życzył aby dobrze wykorzystali swoja wiedzę i doświadczenie, które przynieśli ze sobą z poprzednich jednostek i instytucji wojskowych oraz aby proces ich adaptacji w nowych uwarunkowaniach przebiegł szybko i skutecznie.

Podczas uroczystości generał Jarosław Mika wyróżnił również za wybitny dorobek w służbie wojskowej kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych RP ppłk. Jerzego Muszyńskiego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Uhonorowanie ppłk. Muszyńskiego przez Dowódcę Generalnego. Fot. kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
18 XII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
18 grudnia dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie ...
15 XI 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
15 listopada dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie ...
13 XI 2018
Komandor Piotr Nieć dowódcą 8 ...
9 listopada, w świnoujskim Porcie Wojennym, miało miejsce przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Komandor Piotr Nieć przejął obowiązki dowódcy ...
30 X 2018
Kmdr pil. Jarosław Czerwonko nowym ...
W obecności I Zastępcy Dowódcy Generalnego, generała dywizji Jana Śliwki, rodziny, zaproszonych gości i pododdziałów BLMW, dowództwo nad Gdyńską Brygadą Lotnictwa ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie