..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Podoficer i Szeregowy Roku ::..
12 IV 2019

Podoficer i Szeregowy Roku

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W jednostkach podległych Dowódcy Generalnemu RSZ dokonano wyboru najlepszych żołnierzy w korpusach podoficerów i szeregowych.
zdjęcie - Podoficer i Szeregowy Roku
Podoficer i Szeregowy Roku

Kpr. Krzysztof Rozicki z 12 Brygady Zmechanizowanej został Podoficerem Roku, a tytuł Szeregowego Roku przypadł st. szer. Dominikowi Pawłowskiemu z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Wyboru najlepszych żołnierzy w korpusach podoficerów i szeregowych w jednostkach podległych Dowódcy Generalnemu RSZ dokonano w tym roku już po raz piąty, ale w zmienionej formule w porównaniu do lat poprzednich. Kandydaci do tytułu, wyłonieni w pierwszej turze wyborów, musieli stanąć przed komisją składającą się ze starszych podoficerów dowództw, gdzie przedstawiali swoje dokonania w służbie i poza nią oraz odpowiadali na pytania dotyczące służby.

W wyniku przeprowadzonych głosowań Komisja przyznała tytuł Podoficera Roku 2018 kpr. Krzysztofowi Rozickiemu, a tytuł Szeregowego Roku 2018 st. szer. Dominiakowi Pawłowskiemu. Wyróżnieni żołnierze stanowią wzór do naśladowania ze względu nie tylko na swoje osiągnięcia w służbie. Obydwaj żołnierze biorą aktywnie udział w funkcjonowaniu lokalnych społeczności, angażując się w akcje charytatywne jak również promowania Sił Zbrojnych w środowisku cywilnym. Godnym podkreślenia jest fakt, że kpr. Rozicki jak również st. szer. Pawłowski, ryzykując własne życie pomogli innym w sytuacji zagrożenia życia.

Zdobywcom tytułu Podoficera i Szeregowego Roku gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wręczenie honorowych tytułów nastąpi podczas uroczystych obchodów Święta Narodowego 3 Maja w Dowództwie Generalnym RSZ w Warszawie.

Tekst: st. chor. szt. Krzysztof Gadowski
Zdjęcia: st. szer. Bartosz Piątkowski

Podoficer i Szeregowy Roku

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 VI 2019
8. Flotylla Obrony Wybrzeża w ...
Największe ćwiczenie Sił Zbrojnych RP w 2019 roku pod kryptonimem DRAGON-19.
19 VI 2019
Wyjątkowe Święto Dowództwa Generalnego Rodzajów ...
Na drawskim poligonie 18 czerwca, Dowództwo Generalne Rodzajów Si Zbrojnych świętowało piątą rocznicę utworzenia.
19 VI 2019
Podoficerskie doświadczenie VI Zmiany PKW
Podczas współpracy koalicyjnej w ramach VI Zmiany PKW Irak jedną z kluczowych ról odgrywają podoficerowie Wojska Polskiego.
18 VI 2019
Minister Obrony Narodowej na ćwiczeniu ...
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził dzisiaj drawski poligon, na którym odbywa się ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. DRAGON-19. Ministrowi towarzyszył ...
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Szakolenie żołnierzy 8 Pułku Przeciwlotniczego
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019