..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Podoficer i Szeregowy Roku ::..
12 IV 2019

Podoficer i Szeregowy Roku

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W jednostkach podległych Dowódcy Generalnemu RSZ dokonano wyboru najlepszych żołnierzy w korpusach podoficerów i szeregowych.
zdjęcie - Podoficer i Szeregowy Roku
Podoficer i Szeregowy Roku

Kpr. Krzysztof Rozicki z 12 Brygady Zmechanizowanej został Podoficerem Roku, a tytuł Szeregowego Roku przypadł st. szer. Dominikowi Pawłowskiemu z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Wyboru najlepszych żołnierzy w korpusach podoficerów i szeregowych w jednostkach podległych Dowódcy Generalnemu RSZ dokonano w tym roku już po raz piąty, ale w zmienionej formule w porównaniu do lat poprzednich. Kandydaci do tytułu, wyłonieni w pierwszej turze wyborów, musieli stanąć przed komisją składającą się ze starszych podoficerów dowództw, gdzie przedstawiali swoje dokonania w służbie i poza nią oraz odpowiadali na pytania dotyczące służby.

W wyniku przeprowadzonych głosowań Komisja przyznała tytuł Podoficera Roku 2018 kpr. Krzysztofowi Rozickiemu, a tytuł Szeregowego Roku 2018 st. szer. Dominiakowi Pawłowskiemu. Wyróżnieni żołnierze stanowią wzór do naśladowania ze względu nie tylko na swoje osiągnięcia w służbie. Obydwaj żołnierze biorą aktywnie udział w funkcjonowaniu lokalnych społeczności, angażując się w akcje charytatywne jak również promowania Sił Zbrojnych w środowisku cywilnym. Godnym podkreślenia jest fakt, że kpr. Rozicki jak również st. szer. Pawłowski, ryzykując własne życie pomogli innym w sytuacji zagrożenia życia.

Zdobywcom tytułu Podoficera i Szeregowego Roku gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wręczenie honorowych tytułów nastąpi podczas uroczystych obchodów Święta Narodowego 3 Maja w Dowództwie Generalnym RSZ w Warszawie.

Tekst: st. chor. szt. Krzysztof Gadowski
Zdjęcia: st. szer. Bartosz Piątkowski

Podoficer i Szeregowy Roku

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 IV 2019
Życzenia Świąteczne
Życzenia świąteczne Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
19 IV 2019
Illinois Army National Guard Best ...
Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz 12 Dywizji Zmechanizowanej reprezentowali jednostki podległe Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych w „Illinois Army National Guard ...
18 IV 2019
Akcja Serce
8. Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie wykonała po raz kolejny, ratującą życie Akcję Serce.
18 IV 2019
POPRADY na Centralnym Poligonie Sił ...
Podczas Zgrupowania Poligonowego Wojsk Obrony Przeciwlotniczej na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka żołnierze 4 dywizjonu przeciwlotniczego 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego w ...
Szakolenie żołnierzy 8 Pułku Przeciwlotniczego
Niezwykła defilada - niezwykły spot
SILNI W SOJUSZACH - zaproszenie na defiladę
F-16 Baltic Air Policing 2019
Baltic Air Policing 2019
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego