..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dragoni strzelają ::..
05 II 2019

Dragoni strzelają

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Załogi Bojowych Wozów Piechoty z 10 batalionu zmechanizowanego Dragonów wykonały szkolenie ogniowe w zakresie prowadzenia celnego ognia do celów ukazujących się.
zdjęcie - Dragoni strzelają
Dragoni strzelają

Każdego dnia żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolą się intensywnie, a szkolenie ogniowe jest jednym z przedsięwzięć, które potwierdza, nabyte umiejętności.

Na świętoszowskim poligonie, każdy mógł usłyszeć huk wystrzałów armat. To żołnierze z 1 kompanii zmechanizowanej wykonywali zadania na strzelnicy. Umiejętności kierowania pojazdem, sprawne dowodzenie oraz wyszkolone oko i wiedza dotycząca prowadzenia ognia – to składowe, które gwarantują osiągnięcie sukcesu. Podczas zajęć ze szkolenia ogniowego każdy z członków załogi ma do wykonania konkretne zadania. Każdy osobno korzysta z wiedzy i umiejętności, które nabył wcześniej, jednak dopiero współdziałanie kierowcy, dowódcy oraz działonowego, przyczynia się do wzorowego wykanania zadania. Dragoni prowadzili ogień zarówno z karabinów maszynowych, jak i z armat.

„Tego typu strzelanie wykonywaliśmy już niejednokrotnie, więc nie jest to dla nas coś nowego. Nie popadamy jednak w rutynę. Każdy strzał z armaty jest dokładnie przemyślany i dopracowany. Działonowy naciska na spust wtedy, gdy ma pewność, że osiągnie zamierzony cel. (…) Zajęcia ze szkolenia ogniowego pozwalają nam przede wszystkim doskonalić nasze umiejętności, ale także uczyć się współdziałania, które w załodze jest niezbędne. Współpraca pomiędzy mną, a podległymi mi żołnierzami musi być dopracowana w każdym najmniejszym szczególne. Na szczęście mamy na to dużo czasu, nie tylko podczas strzelań, ale także licznych zajęć z taktyki, które realizujemy na Pasie Taktycznym.” – powiedział jeden z dowódców drużyn 1 kompanii zmechanizowanej.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka
Zdjęcia: st. szer. Natalia Wawrzyniak

Dragoni strzelają

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 II 2019
Podwodne szkolenie
Zakończyło się szkolenie nurków z 5 batalionu saperów. W szkoleniu udział wzięli również żołnierze z 1 brzeskiego pułku saperów, 2 stargardzkiego ...
18 II 2019
Międzynarodowe ćwiczenie morskie pk. AMAN ...
W Karachi w Pakistanie oraz na Morzu Arabskim odbyło się międzynarodowe ćwiczenie morskie pk. AMAN 19.
18 II 2019
I Mistrzostwa Polski Północnej w ...
W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko 16 lutego, odbyły się I Mistrzostwa Polski Północnej w Combat Kalaki.
15 II 2019
Komunikat MiG-29
Na lotnisku 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie